Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
92 posty 657 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Naturalne prawo do posiadania broni palnej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego to ja mam się tłumaczyć przed urzędnikiem do czego potrzebuję karabin?

Polska, to w chwili obecnej kraj ludzi wolnych, którzy suwerennie decydują o własnym postępowaniu i losie. Istniejące ograniczenia prawne w tym zakresie istnieją głównie po to, aby nie dopuścić do „kolizji” obszarów wolności każdego z nas. Wyjątkiem są ograniczenia w dostępie do broni palnej. Faktem jest, że broń palna to narzędzie do zabijania, więc w wielu krajach przyjęto założenie, że z uwagi na jej przeznaczenie i potencjalnie ciężkie i nieodwracalne naruszenie praw jednej osoby przez drugą, znacznie ograniczono dostęp do tego narzędzia. 70 lat pokoju w Europie to szmat czasu. Oby trwał jak najdłużej. Jednak spojrzenie wstecz w historię narodów, pokazuje, ze nawet najbardziej trwałe organizacje społeczne ulegają erozji i rozpadają się w pył, aby na ich miejscu wyrosło coś nowego. Nie ma reguły, która określałaby etapy upadku. Jakaś rewolucja może zdarzyć się np. w Polsce w ciągu miesiąca. Jest całkiem prawdopodobne, że w bliższej lub dalszej przyszłości istniejący porządek zaniknie i nastąpi okres chaosu nad którym nie będzie nikt panował. Nawet upadek ekonomii światowej jest przepowiadany przez coraz szersze gremia ekonomistów.

Ten długi czas pokoju, rozmył trochę w naszej świadomości naturalny obowiązek mężczyzny, do ochrony swojej rodziny przed przemocą z zewnątrz. Jednak obowiązek ten jest bardzo głęboko wpisany do naszej podświadomości i wypłynie jak tylko czasy staną się niespokojne. Tylko czym bronić domu, kiedy państwo zabrania posiadania broni palnej, więc jej nie posiadasz, a za drzwiami pięciu rosłych facetów domaga się twoich zapasów, twoich kobiet i twojej krwi?

Ja nie muszę mieć innego szczególnego powodu, aby trzymać dobry samopowtarzalny karabin w pancernej szafie. Państwo nie potrafi zagwarantować mi swojej trwałości, a więc ja żądam prawa do możliwości obrony mojego domu, kiedy go zabraknie.

Ktoś może argumentować, że przecież uzbrojone po zęby dwory szlacheckie nie obroniły się  przed hordami chłopów w XIX wieku. Trochę się jednak pozmieniało od tamtej pory. Po pierwsze posiadłości (dawniej dworów) znacznie więcej i  obrona będzie jeszcze bardziej efektywna po skrzyknięciu się uzbrojonych sąsiadów we wspólną grupę. Teraz to jest możliwe, kiedy sąsiad za płotem. Dawniej następny dwór był o wiorsty. Po drugie samopowtarzalny karabin kalibru 308 win, lub nawet .223, to naprawdę skuteczne narzędzie do powstrzymania napastników.

KOMENTARZE

 • niewolnik
  nigdy nie miał prawa posiadania broni i tak samo jest dzisiaj. Zresztą wielu tutejszych komentatorów z taką sytuacją się zgadza. Boją się broni bo pewnie nigdy w życiu w ręku jej nie mieli, ani ofiarą napadu nie byli.
 • @ Autor
  Jak z tym zakładaniem partii?

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 00:46:14 Partia Polaków...
  a proszę odczytać pocztę wewnętrzną, dziękuję
 • @Autor
  Jeżeli faktycznie ktoś odzyskał teraz "świadomość naturalnego obowiązku mężczyzny" to naprawdę nie powinien się żalić na tak niewielkie utrudnienia jakie nakłada na niego państwo w dostępie do broni palnej:

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/819698,dostep-do-broni-palnej-w-polsce-kto-moze-otrzymac-pozwolenie.html

  Gdy zaś marudzi że to uciążliwe, to znaczy że ma tylko przelotny kaprys a nie "świadomość naturalnego obowiązku".
  A broń palna nie powinna trafiać w ręce osób, które nie potrafią zapanować nad chwilowymi kaprysami.
 • @programista 07:52:34
  Te "niewielkie " utrudnienia sprowadzają się do tego, że muszę albo zapisać się do związku łowieckiego, chociaż nie poluję, albo zacząć strzelać sportowo, chociaż też nie mam na to ochoty. Ryzykować wydanie ponad 2000 zł na badania lekarskie, egzamin i opłaty za wydane pozwolenia, aby dowiedzieć się że moje obawy o trwałość instytucji państwowych są niczym nie uzasadnione, jakoś nie mam zamiaru.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:46:40
  Ależ w samym artykule szanowny Autor przedstawiał wizję zagrożenia o wiele większego niż strata 2000 zł:

  "za drzwiami pięciu rosłych facetów domaga się twoich zapasów, twoich kobiet i twojej krwi"

  Czy zatem szanowny Autor zmienia retorykę i teraz prawo do posiadania broni ma być wprowadzone tylko po to, by szanowny Autor mógł zaoszczędzić 2000 zł?
 • @programista 13:12:53
  Szanowny Pan nie zrozumiał mojego wywodu. Te 2000 zł to nie jest koszt konieczny do poniesienia dla uzyskania pozwolenia na broń, ale pewna strata przy próbie uzyskania tegoż. Wykładnia przepisów określających jakie okoliczności zalicza się do konieczności obrony osobistej, nie uwzględnia potencjalnego upadku struktur państwowych.
 • @Krzysztof Szotowicz 15:02:45
  Przecież szanowny Pan pragnie posiadać broń nie w celu obrony struktur państwowych przed upadkiem lecz w celu obrony "własnych zapasów, kobiet i krwi". A to się zalicza do obrony osobistej.
 • Polska to wolny kraj ale w znaczeniu że nie szybki , rączy...
  Jak można być takim głupolem i sądzić że Polacy uzyskają dostęp do broni palnej. W Polsce ścierają się interesy Rosji , Niemiec , Izraela i wszyscy w/w nie wyrażają zgody na uzbrojenie ludności tubylczej. Z mozołem wypracowywane pozycje posadowionych na scenie politycznej mupetów ( kukiełek , pacynek ) za nie byle jakie środki mogło by ulec zresetowaniu na niekorzyść naszych właścicieli gdyby Polacy mieli broń pod ręką.
  Broń to domena ludzi niepodległych i samo stanowiących o swojej przyszłości i budujących ją na własną korzyść. A do tego nasi właściciele nie dopuszczą nigdy przenigdy , dla nich to zachowanie status quo !
  Zwróć uwagę że nawet nazywający się prawicą pobożni socjaliści miłościwie dzięki 500+ nam panujący nie kwapią się na uzbrojenie stworzone przez siebie przedziwnej formacji nazywanej Obroną Terytorialną.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej