Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
92 posty 657 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Symptomy szaleństwa, czy perfidna gra?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest gorzej niż można przypuszczać

 

Wczorajsza wpadka Państwa Polskiego przy wyborze szefa RE, rozniosła się smrodem po całej Europie, jak nie jeszcze dalej. Powoli, krok za krokiem budujemy na Zachodzie przekonanie, że Polska coraz wyraźniej odchodzi od standardów cywilizowanych państw demokratycznych i stacza się w otchłań nieprzewidywalności. To co stało się wczoraj na Malcie stanowi bardzo wyraźne potwierdzenie takich tendencji. Oczywiście piszę wyłącznie o odczuciach panujących na Zachodzie. My w Polsce, widzimy dokładnie, jak niewielka jest strefa szaleństwa która sprawia takie wrażenie za cały naród, szkoda, że usytuowała się na samej górze władzy. Napisałem „szaleństwa”, bo racjonalnie posunięć Polskiego Rządu wytłumaczyć się już nie da. We Francji, Niemczech, kwestie posiadania twarzy, czy honoru, lub osobistych awersji, nie istnieją w polityce, a wszelkie tego rodzaju inspiracje decyzji politycznych, są traktowane jako symptomy szaleństwa. Tamtejsze demokracje po prostu nauczyły się że, bazując na takich podstawach, w polityce zagranicznej można tylko stracić.

Osobiście nie podejrzewam Jarosława Kaczyńskiego ani za osobę szaloną, ani niepraktycznie emocjonalną. Łagodne wytłumaczenie, tego co się stało, to instrumentalne podbijanie emocji (tym samym silniejsze związanie emocjonalne) w gronie ścisłego elektoratu PiS. Może chodziło o to aby komuś pokazać: „popatrzcie jaki on niezłomny i nieprzejednany, ten nasz wódz i naczelnik”. Jednak takie wytłumaczenie ma wyraźne niedociągnięcia. Straty jakie Polska poniosła wczoraj, choćby na sile argumentów przy stole negocjacyjnym, która przekłada się wprost na stan naszego bilansu finansowego z Unią Europejską, są dużo wyższe niż dalsze zacementowanie i tak już zacementowanego elektoratu. Te straty w bilansie są w końcowym efekcie zdolne wykruszyć nawet najbardziej betonowy elektorat. Tak więc pytanie o rzeczywiste intencje Kaczyńskiego, w dalszym ciągu pozostaje otwarte.

Niestety obawiam się że rzeczywistość jest gorsza od nawet najczarniejszych wyobrażeń. Polska jest na krótkiej (bardzo krótkiej) smyczy przy nodze USA i tutaj widzę wątek wyjaśniający nasze szaleństwo. Zwyczajnie chodzi o to, aby ktoś pełnił rolę cyngla, w nadchodzącym resecie wszystkiego. Trzeba znaleźć taki kraj, który wykazując wcześniej znamiona powiększającej się niepoczytalności, wykona agresywny ruch w stronę osaczonego, rannego imperium. Wówczas, to ranne imperium uderzy całą mocą na szaleńcze, agresywne państwo, rozpoczynając lawinę (niestety szaleniec należy do NATO!). Biorąc pod uwagę buńczuczne zachowanie rządu RP, można śmiało obstawiać, ze tym krajem będzie Polska. Mam tylko nadzieję, że w naszej armii, tak mocno okrojonej już z rozsądnych ludzi, znajdzie się w chwili próby jeszcze jeden lub kilku, którzy zablokują te niecne plany i nie poprowadzą ataku na Rosję.

KOMENTARZE

 • @Netwalker 15:32:40
  Popieram głos. To bardzo ważne, żeby tak wyraziście przedstawiać problemy.

  Pytanie brzmi: Czy to wstyd, czy w dobrym tonie?
  "Wstyd" to kwestia człowieczeństwa, "W dobrym tonie", w takich przypadkach to nie jest kwestia obyczajowa - to kwestia poprawności politycznej.
  Poprawność polityczna to ideologiczna zaraza, fałsz podszywający się pod dobre obyczaje. Na fałszu nic się nie da zbudować.

  Wybór jest prosty.
 • Za dużo pedałen24 oglądasz... he.he.he...
  .
 • Symptomy szaleństwa, czy perfidna gra
  Stawiam na to drugie .. już w czasie rządów koalicji PIS, LPR i Samoobrony działy się dziwne rzeczy ...
 • @Seth 17:48:04
  ...że Polska coraz wyraźniej odchodzi od standardów cywilizowanych państw demokratycznych ....
  Odchodzi od pedalskiej Europy
  jednym słowem wchodzi na właściwą drogę

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej