Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
92 posty 657 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Miałem sen ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy możliwe jest wyjście Polski z impasu?

Podstawowych praw ekonomii nie da się oszukać. Dlatego socjalistyczne w swoim wyrazie reformy PiS, polegające na wyciśnięciu pieniędzy z przedsiębiorców i przekazanie ich do szerszego elektoratu, w krótkim czasie przyniosą załamanie finansów państwa. Początki tego załamania w postaci szybko rosnącej inflacji  odczuwamy już teraz choćby robiąc zakupy. Na nic zaklęcia prezenterów wieczornych wiadomości, kiedy znowu trudno będzie  związać koniec z końcem. Dlatego w ciagu najbliższego roku przewiduję całkowity upadek wiarygodności partii postsolidarnościowych z PO i PiS na czele (o PO i jej pochodnych długo będziemy pamiętać złym wspomnieniem).

Taka sytuacja dawałaby sposobność zyskania znaczenia w polityce partiom o wyraźnie antysystemowym programie. W ciągu ostatnich 10 lat pojawiło się sporo sensownych recept na uzdrowienie państwa Polskiego obejmujących m.in.:

- poparcie projektu Europy dwóch prędkości i budowanie alternatywnej wspólnoty wykluczonych obejmującej głównie kraje Europy Środkowej

- zmiana sposobu finansowania deficytu budżetowego i źródła emisji pieniądza

- ograniczenie fiskalizmu i wszechwładzy urzędników

- szukanie dobrych relacji z sąsiadami na zrównoważonych zasadach

- rozdział kościoła od państwa

- wyjście ze wszystkich umów międzynarodowych które faworyzują obce strony umowy.

- wiele tym podobnych

Pewnie wielu pięknoduchów już myśli o tym jak zbawić Polskę w podobnym stylu. Jednak kiedy puścimy wodze fantazji i wyobrazimy sobie że taka antysystemowa partia zdobywa ogromne poparcie i zajmuje większość miejsc w sejmie oraz fotel prezydenta, może nas spotkać niemiła niespodzianka Zakładam, że na czele tej partii stoją ludzie utalentowani, ale przede wszystkim uczciwi.

Tak więc cichnie wrzawa zwycięstwa i partia zabiera się do realizacji swojego programu, a tutaj do gabinetu prezesa ustawia się kolejka petentów. Na samym początku szef służb z poprzedniego rządu zdaje relację (pewnie na torturach, ale załóżmy że zdaje relacje) o zakresie infiltracji struktur państwowych przez agentów obcych państw. W świetle przedstawionych informacji, do prawidłowego funkcjonowania organizacji państwa trzeba by wymienić cirka 50% urzędników z najwyższych stanowisk. W zasadzie żadne państwo nie mogłoby działać sprawnie, nie mówiąc już o wdrażaniu głębokich reform po takiej czystce.

Następni w kolejce do prezesa byliby wierzyciele długu Polski. Ich stanowisko jest konkretne. Żadnych zmian w zasadach kreacji pieniądza, żadnego wypowiadania umów międzynarodowych, bo w przeciwnym wypadku doprowadzą do ogłoszenia bankructwa Polski.

Na końcu przyjechałby przywódca np. Niemiec z wiadomością prosto z Waszyngtonu: Zawiązywanie sojuszy w Środkowej Europie należy wyłącznie do stron układu pomiędzy mocarstwami.  Każda niesubordynacja w tym zakresie spotka się z odpowiednią reakcją (patrz Libia, Irak, Syria, itp.).

Co w takiej sytuacji robi uczciwy i szczery patriota mający dobry program, chęci, kwalifikacje i poparcie społeczne do wyprowadzenia Polski na ścieżkę pomyślności? Czy macie jakieś sugestie?

KOMENTARZE

  • Może siedzieć cicho jak Słowacja
    a robić swoje?
  • Ja z tego artykulu nic nie rozumiem, jestem tylko inzynierem w USA.
    Robotnicy w fabryce tyrali po 12 godz dziennie, mieli domki letniskowe, kupowali nowe auto co 3 lata, kupowali lodzie, zona nie pracowala.To sie skonczylo jak Reagan zostal prezydentem i wyslal przemysl do Chin.Teraz nikt nie ma pracy, siedzi sie na zapomodze jakiejs, sprzedalo sie lodz, jezdzi sie starym wrakiem a zona pracuje na stacji benzynowej zeby miec jakies ubezbieczenie zdrowotne..
  • SYSTEM UWARUNKOWAN ZEWNETRZNYCH -tak to trzeba nazwac
    Zadne spoleczenstwo nie jest gotowe do ponoszenia takich wyzwan wiazacych sie z konkretnymi wyrzeczeniami, wrecz stanem wojny z tymi zewnetrznymi silami, rozbicie spoleczenstwa poprzez pieniadz[ kolaboranci korporacyjni] spowodowalo stan w ktorym dobrze oplacona czesc zawsze stanie po stronie tych ktorzy decyduja o podarzy pieniadza. W ten sposob bogate kraje jak Polska staly sie kolonia anglo -amerykanow. obserwuje przykladowo jak jest z lasami , polskie tartaki zlikwidowano, a wszystke drewno idzie do zachodnich fabryk [z puszczy noteckiej jest wywozone do Niemiec] polska daje robotnika zyski maja korpracje drzewne,skala wycinki jest zatrwozajaca w stosunku do innych lat. [oczywiscie rownolegle lasy sie zalesia i powiezchnia lasow jest ta sama tylko ze bedzie przybywac mlodnikow a znikac beda starodrzewy ku uciesze korporacji i nowej lesnej oligarchi z gaża 18 tys miesiecznie] Tak jest z kazdej prawie branzy.. i o to chodzilo z ta solidarnoscia..... Loreco-niestety jest sporo ruznic miedzy polska a slowacja polska nie jest juz w rekach polakow....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej