Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
92 posty 657 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Chore państwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Polsce właśnie kończy się kapitalizm i wpadamy z powrotem w socjalizm

 

W dniu dzisiejszym w ciągu około 1 godziny dowiedziałem się że nasze państwo wprowadza następujące zmiany w przepisach obowiązujących przedsiębiorców w Polsce:

 • samozatrudnieni będą zobowiązani do dołączania wykazu godzin przepracowanych do faktury

  (podobno mając firmę jest się żeglarzem i okrętem, więc po co komuś wykaz godzin? Wraz z rozporządzeniem pojawiła się informacja o możliwym mandacie w wysokości nawet 30000zł)

 • Od marca nieprawidłowe wystawianie faktury może być zagrożone sprawą karną według kodeksu cywilnego.

 • Od marca, kontrola skarbowa będzie mogła wejść do firmy dla przeprowadzenia kontroli skarbowej bez uprzedzenia (poprzednio obowiązywał kilkudniowy termin wyprzedzający).

Dodać należy mnóstwo podobnych rozporządzeń wprowadzonych w życie w ostatnich miesiącach.

Jasnym staje się, że przedsiębiorca polski jest z definicji przestępcą, bo z jednej strony przy tak rozbudowanych i sprzecznych ze sobą przepisach trudno jakiegoś nie nagiąć, a z drugiej podejście i postawa państwa wskazuje na takie właśnie przekonanie o swoich obywatelach.

 

Przyznam że gdybym miał firmę, to już teraz myślałbym poważnie o jej zamknięciu, bo ryzyko na jakie się wystawiam (zwłaszcza mając małą firmę), znając możliwości urzędników, jest już zbyt duże w stosunku do spodziewanych korzyści. Od teraz, małe firmy, ta podobno prawdziwa podpora budżetu państwa, zacznie się szybko kurczyć. Na placu boju zostaną państwowe molochy i najwięksi, których stać na dobrą ochronę prawną.

Tak więc parafrazując słynne zdanie Joanny Szczepkowskiej, mogę Państwu zakomunikować, że w dniu 1 marca 2017 roku skończy się w Polsce kapitalizm.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Czyli, że jednak PiS to ekonomiczni debile. Zaczęło się od 500+. A jeszcze wcześniej Jakubiak (jeszcze będąc w PiS) zasugerowała, że urzędnik jest ważniejszy niż przedsiębiorca, bo wydaje mu pozwolenie...

  Jak żyć?
 • @Autor
  PiS po prostu realizuje pragnienia większości Polaków.
  Czy Polacy poprzez np wszelkiego rodzaju portale społecznościowe nie dawali do zrozumienia tego, że uważają kapitalizm za najgorsze zło.
  Czyż nie obwiniali kapitalizmu o to, że promuje egoizm, indywidualizm, że rozbija społeczności, pozwala na niemoralnie wysokie zarobki dla wybranych a dla reszty przewiduje głodowe pensje, podważa dobro wspólne, promuje darwinizm społeczny, promuje bezwzględną konkurencję zamiast współpracy, gloryfikuje lichwę, konsumpcjonizm i żydowskie pieniądze tworzone z powietrza przez banksterów?
  Naprawdę trzeba by było się dziwić wtedy, gdyby PiS próbował kapitalizm umacniać mimo tak negatywnego nastawienia Polaków!
 • @programista 15:02:35
  "niemoralnie wysokie zarobki dla wybranych a dla reszty przewiduje głodowe pensje, podważa dobro wspólne, promuje darwinizm społeczny, promuje bezwzględną konkurencję zamiast współpracy, gloryfikuje lichwę, konsumpcjonizm i żydowskie pieniądze tworzone z powietrza przez banksterów?
  Naprawdę trzeba by było się dziwić wtedy, gdyby PiS próbował kapitalizm umacniać mimo tak negatywnego nastawienia Polaków!"

  Yyyyyyyyy????????????????

  Jak to jest kapitalizm to ja jestem Bonaparte.
 • @Jasiek 16:04:16
  Brawo Jasiek.
  To o czym mówi programista nie ma nic wspólnego z kapitalizmem. Natomiast to co robi rząd, to utrwalanie tej nienormalnej sytuacji i pozycji tych, którzy na opisanej przez programistę patologii się wzbogacili, nawet kosztem utraty dochodów państwa płynących z płacenia podatków przez małe firmy.
 • @Jasiek 16:04:16
  A jak sobie szanowny Pan kapitalizm wyobraża?
  Jako cukierkowy świat doskonałej konkurencji bez żadnych podmiotów dominujących? A może świat samych spółek właścicielsko-pracowniczych, w których obronie gotów jest Pan używać kija?
  Sądzi szanowny Pan że "Kapitalizm tak, wypaczenia nie", podobnie do innego hasła głoszonego już wcześniej.
 • @programista 20:37:23
  Pana opis jaki zacytowałem wcześniej pasuje do kapitalizmu kompradorskiego ustanowionego podczas rozmów na Zawracie i w Magdalence przez służby wojskowe PRL.

  "A może świat samych spółek właścicielsko-pracowniczych, w których obronie gotów jest Pan używać kija?"

  Kijem to bym je chętnie wprowadził. Ale nie jako jedyne. Po prostu wolność wyboru.

  "Jako cukierkowy świat doskonałej konkurencji bez żadnych podmiotów dominujących?"

  Wystarczy, że nie będzie monopoli i grup uprzywilejowanych.

  NO I OCZYWIŚCIE NIE MOŻE BYĆ ZUSU, KRUSU, PITU I CITU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  I musi być znów "Ustawa Wilczka" :-)

  Może być?
 • zgadza się
  ...ale muszę sprostować...w Polsce nigdy nie było kapitalizmu...Szczepkowska (mniemam, że podstawiona) miała za zadanie uspokoić lud pracujący miast i wsi, że "jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej"...
  po 89 roku nastąpiła jakaś dziwna hybryda kapitalizmu z komunizmem...oczywiście pozwolono polskim gojom pobrykać na chwilę na "wolnym rynku", ale banda żydowskich cwaniaków pod batutą niejakiego Balcerowicza (Aaron Bucholtz) szybko zastosowała tzw schładzanie gospodarki i tak naprawdę wszystko kontrolowała, by nie wymknęło się to spod kontroli...dziś PiS doszlifowuje ustrój i wyniki są takie jak Autor przedstawił...tzw socjalizm z "ludzką twarzą", czyli 500+ plus inne pierdolenia+...można "żygnąć"...5+ za temat
 • @Jasiek 20:52:52
  Kapitalizm z samej swojej natury polega na uprzywilejowaniu ludzi posiadających kapitał. Kapitał taki ulega powiększeniu z powodu akumulacji co powoduje jego koncentrację. A koncentracja kapitału to powstawanie naturalnych monopoli, monopoli z powodu kapitałowej bariery wejścia na rynek.
  Monopole i uprzywilejowanie to kwintesencja kapitalizmu.

  Bez ZUS, KRUS, PIT, CIT - czyli bez państwowych emerytur, rent, służby zdrowia, szkolnictwa. Jak ktoś sobie nie poradzi to pozostanie mu tylko żebrać. Chyba się szanowny Pan nie łudzi, że mógłby pomóc "suwerenny pieniądz"? Posiadacze kapitału i tak przechowywali by majątki w dobrach kapitałowych które wzrastały by na wartości wraz z kolejnym dodrukiem takiego pieniądza, co tylko by spotęgowało rozwarstwienie.

  Szkoda się samemu mamić jakimś "kapitalizmem kompradorskim" bo to jest tylko pogoń za jakąś mrzonką. Kapitalizm oparty o prawo własności ma swoje bezwzględne zasady z których wynikają konkretne konsekwencje.
 • @programista 21:57:47
  "Bez ZUS, KRUS, PIT, CIT - czyli bez państwowych emerytur, rent, służby zdrowia, szkolnictwa."

  Czyli jednak myśli Pan na czerwono...
  cóż począć :-(
 • @programista 21:57:47
  "Szkoda się samemu mamić jakimś "kapitalizmem kompradorskim" bo to jest tylko pogoń za jakąś mrzonką."

  Jaka mrzonka? Przecież tak jest teraz.
 • @programista 21:57:47
  "A koncentracja kapitału to powstawanie naturalnych monopoli, monopoli z powodu kapitałowej bariery wejścia na rynek.
  Monopole i uprzywilejowanie to kwintesencja kapitalizmu."

  Dla mnie kwintesencją jest własność prywatna, niskie podatki, suwerenna waluta i skuteczne prawo - także antymonopolowe.
  To ma prowadzić do spadku rozwarstwienia i wzrostu zamożności całego społeczeństwa. Jak rządzący tego nie potrafią, to out... :-)

  Serdeczności.
 • @Jasiek 22:05:06
  Hasłami szanowny Pan tylko rzuca, zamiast udzielić konkretnej odpowiedzi.
  Jak sfinansować państwowe emerytury, renty, służbę zdrowia czy szkolnictwo? Pieniądzem suwerennym drukowanym przez państwo? A po co komu będą takie papierki gdy nie będzie musiał płacić żadnych podatków.
 • @Jasiek 22:06:07
  Mrzonką jest właśnie traktowanie stanu obecnego jako "kapitalizmu z wypaczeniami", jako "kapitalizmu kompradorskiego" i łudzenie się że taki właściwy, prawdziwy kapitalizm to jest zupełnie inny, taki dobry ładny i miły dla wszystkich.
 • @Jasiek 22:09:12
  Jakież to by było prawo własności skoro musiało by zabierać nadmiernie nagromadzony kapitał z powodu prawa antymonopolowego? Jakie by to było prawo własności które przymuszało by do przyjmowania zapłaty w jakiejś "suwerennej walucie", którą sobie państwowi urzędnicy wydrukowali wg jakichś śmiesznych wzorów?
  Niestety, jak jest prawo własności to jest i rozwarstwienie i to ciągle zwiększające się z powodu akumulacji kapitału i procentu od kapitału. By je zlikwidować trzeba złamać prawo własności.

  "Jak rządzący tego nie potrafią, to out... :-)"
  Jeżeli większość Polaków uważa tak jak szanowny Pan, to będą oni jeszcze przez wieki ciągle wybierać kolejnych ludzi do niewykonalnych zadań i ciągle ich przepędzać. A kolejni kandydaci będą coraz większymi oszustami - bo tylko tacy będą obiecywać realizację niemożliwego.
 • @programista 22:16:38
  "Mrzonką jest właśnie traktowanie stanu obecnego jako "kapitalizmu z wypaczeniami""

  A jest "Ustawa Wilczka"? Jak nie ma, to znaczy, że to nie mrzonka.
 • @programista 22:23:46
  "Jakież to by było prawo własności skoro musiało by zabierać nadmiernie nagromadzony kapitał z powodu prawa antymonopolowego?"

  Nakaz podziału na mniejsze firmy wydany przez sąd to nie zabór kapitału.
  Podobnie nałożenie kary za zmowę cenową. Wtedy jako zabór kapitału należałoby traktować każdy mandat.
 • @programista 22:14:58
  "Hasłami szanowny Pan tylko rzuca, zamiast udzielić konkretnej odpowiedzi."

  W Polsce brakuje kilku milionów miejsc pracy. CIT (ok 20mld) i brak Ustawy Wilczka w takiej sytuacji to kretynizm. Zwłaszcza, że dziura w VAT to może nawet 80mld. Więc bardziej się opłaca uszczelnić VAT ( i ujednolicić na wszystko)
  Dawniej wprowadzenie Ustawy Wilczka spowodowało powstanie ok 2mln pracy. Czyli miejsc powstawania dochodu. Czyli płatników VAT (uszczelnionego).... czyli większy dochód dla budżetu.
  ZUS - a po co kretyńskie wyliczanie, wypełnianie papierów i wyciąganie pieniędzy zanim trafią do obiegu, tysiące zatrudnionych, setki gmachów, prezesów, dyrektorów... Można przecież świadczenia wyliczyć globalnie - tak jak zasiłek dla bezrobotnych lub pogrzebowy... I wypłacać za pośrednictwem banku wskazanego przez rząd (z udziałem skarbu państwa) Można?
  Dodatkowo cofamy "reformy" Buzka. Co roku to jest obciążenie. ok 100mld dla budżetu. Niech się uda odzyskać z 70....

  PIT - ten debilny kretynizm - w Polsce modalna wypłata to ok 500 "ojro" trzeba być niezłą ku...wą żeby to okładać PITem. Na moje oko z 10% w Polsce jest na tyle dobrze zarabiających, że mogliby płacić PIT. Ale ściągnięcie kosztuje, a część uniknie. Zostaje z 5 osób na 100 efektywnie. Utrzymywanie systemu PIT w takiej sytuacji to.... jakby to nazwać...

  A teraz niech Pan wysili swoją wyobraźnię i uprzytomni sobie, że jak ludzie nie będą płacić PIT, ZUS i KRUS, to będzie ich stać na płacenie ujednoliconego (a zatem i obniżonego VAT)


  "A po co komu będą takie papierki gdy nie będzie musiał płacić żadnych podatków."

  I KTO TU RZUCA HASŁAMI - ja? Czy ja gdzieś napisałem, że nie będzie żadnych podatków? Będzie uproszczony, uszczelniony i ujednolicony VAT oraz będą akcyzy. Jak dodasz do tego zwiększoną konsumpcję (brak ZUS i PIT), z milion nowych miejsc pracy albo i więcej, cofnięcie "reform" Buzka.

  Odwraca już Pan kota ogonem nie jak socjalista, tylko jak rasowy bolszewik.

  Proszę sobie dodatkowo uzmysłowić, że to nie jest normalne, żeby ok 40% wypłaty znikało, zanim pojawi się na koncie, a potem jeszcze trzeba było płacić VAT i akcyzy. Trzeba być skończonym debilem, żeby nie zauważyć w takiej sytuacji , że brakuje pieniędzy na szkoły, służbę zdrowia itp nie dlatego że podatków jest za mało, tylko dlatego, że gospodarka została już totalnie zaje...ana przez PATOLOGICZNIE wysokie daniny i PATOLOGICZNIE skomplikowane prawo.
  Dowód: szara strefa to ponad 30% PKB...
  Dalej będziesz Pan pieprzył, że rzucam tylko hasłami?

  A to po rządach PO:

  Skutek realizacji dotychczasowych planów PO według rankingu Światowego Forum Gospodarczego. W rankingu brały udział 144 kraje :
  - 118 miejsce pod względem jakości instytucji państwowych - na poziomie Madagaskaru
  - 117 miejsce pod względem uciążliwości przepisów gospodarczych - minimalnie wyprzedzamy Zimbabwe
  - 110 miejsce pod względem przejrzystości działania rządu - między Jamajką a Tanzanią.
  - 100 miejsce pod względem deficytu budżetowego
  - 96 miejsce pod względem zadłużenia państwa,
  - 89 miejsce pod względem jakości dróg
  - 55 miejsce pod względem jakości infrastruktury kolejowej
  - 117 miejsce pod względem zdolności utrzymania u siebie młodych ludzi – emigracja
  - 124 miejsce pod względem przyciągania ludzi utalentowanych - przed nami Czad, Rwanda, Wietnam, Peru.
 • @Jasiek 17:06:37
  Polecam mapy wydatków i dochodów państwa do porównania.
  Podatki od pracy i od działalności gospodarczej to 55% dochodów budżetu. Szanowny Pan łudzi się że VAT stanowiący 30% będzie na tyle większy by pokryć te kwoty?

  Ponadto, tak jak to jest zwykle w kapitalizmie, to robotnicy będą konkurować o pracę i to co otrzymują realnie wcale nie wzrośnie a praktycznie cała wartość tych zlikwidowanych podatków trafi do kapitalistów powiększając ich majątki. I nici z powiększonej konsumpcji.

  Trzeba będzie zatem drukować sporo tego "suwerennego pieniądza" by przynajmniej na papierze pokryć wszystkie obecne wydatki - czyli druga Wenezuela.
 • @programista 19:44:58
  "Trzeba będzie zatem drukować sporo tego "suwerennego pieniądza""

  AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wprowadzenie pieniądza jest tylko na pokrycie wzrostu gospodarczego, żeby utrzymać równowagę towarowo - pieniężną.

  "Polecam mapy wydatków i dochodów państwa do porównania."

  Mapy te są do dupy, bo pokazują tylko chory system - można sobie postać i pokwękać, że jest źle, bo jest źle. Jak Programista ;-/ Nie pokazują możliwości zmian.

  -Dziura w VAT - 80 mld
  -"Reformy" Buzka - powiedzmy 80 mld
  -Odsetki od niesuwerennego pieniądza 50 mld - sam "se" płać :-P
  -Szara strefa - to ok 30% PKB - jak się wprowadzi Ustawę Wilczka, zlikwiduje ZUS i CIT to o ile się skurczy? Ile to będzie dziesiątek miliardów dodatkowych wpływów? Nie ma Pan jakichś danych na podorędziu? ;-) Na mapach nie widać? Telefon do Morawieckiego?
  -Jednoczesne wprowadzenie "Ustawy Wilczka" likwidacji CIT i ZUS to będzie gruuubo ponad milion nowych miejsc pracy. Ile to będzie miliardów z VAT i akcyz? Ile mniej miliardów wypłacanych zasiłków?

  Jak się zlikwiduje PIT i ZUS to o ile znów miliardów mniej będzie trzeba wydawać na zasiłki, bo ludzie będą mieli więcej pieniędzy?

  "Ponadto, tak jak to jest zwykle w kapitalizmie, to robotnicy będą konkurować o pracę"

  Taaaaa..... zwłaszcza jak przybędzie ok 2 mln miejsc pracy, a własną firmę będzie można założyć w 5 min, bo nie będzie ZUS i będzie "Ustawa Wilczka" Będzie brakować rąk do pracy. Raz już się Polska zmieniła w targowisko. A tylko wprowadzono tę ustawę, a nie zlikwidowano ZUS.... ot taki błąd - Niebu przebrzydły.

  "Trzeba będzie zatem drukować sporo tego "suwerennego pieniądza" by przynajmniej na papierze pokryć wszystkie obecne wydatki - czyli druga Wenezuela."

  Może i Wenezuela za dużo nadrukowała ale i na pewno za mało zlikwidowała praw i podatków uwalających gospodarkę (pewnie wcale....) Jak się tylko dodrukuje a nie reformuje to wychodzi jak wychodzi. Ja piszę o czymś innym - nie widać?

  KUŹWA, OTWÓRZ OCZYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @programista 22:14:58
  "Hasłami szanowny Pan tylko rzuca..."

  :-P
 • @Jasiek 21:09:19
  Zapomina szanowny Pan o tym, jak różne od dzisiejszych były warunki ekonomiczne w momencie wprowadzania ustawy wilczka. Mieliśmy wtedy ogromne kapitały zamrożone w sferze produkcji dóbr kapitałowych i braki kapitałów w sferze konsumpcji. Wejście przedsiębiorcze do sfery konsumpcyjnej wymagało niewielkich ilości kapitału ze względu na krótki czas cyrkulacji i dlatego było dostępne praktycznie dla wszystkich gotowych na przedsiębiorcze ryzyko. Dodatkowo wysoka inflacja powodowała realny spadek kosztów płacowych co sprzyjało zatrudnieniu.
  Obecnie sytuacja jest wprost krańcowo przeciwna - sfera konsumpcyjna jest aż przesycona kapitałami a dla innych sfer kapitałowa bariera wejścia jest wysoka ze względu także na zagraniczną konkurencję. Istniejąca obecnie niewielka inflacja połączona z przepisami kodeksu pracy powoduje wysoki koszt siły roboczej.
  Dlatego właśnie uważam, że szanowny Pan ogromnie przeszacowuje liczbę miejsc pracy jaką mogłoby spowodować ponowne wprowadzenie ustawy wilczka.

  Do swojej kalkulacji wlicza także szanowny Pan oszczędności powstałe z likwidacji reform Buzka - czyli kosztów OFE. Ale te koszty dla budżetu sprowadzają się tylko do dodatkowych kosztów obsługi zadłużenia. Więc postulując ogłoszenie niewypłacalności, czyli odmowę spłaty długów (dziwne wobec deklarowania poszanowania prawa własności) ujmuje szanowny Pan dwa razy te same kwoty.

  Likwidację "dziury w VAT" realizuje właśnie od roku Morawiecki - na razie efekt jest prawie zerowy, bo wzrost wpływów z VAT za 2016 był prawie identyczny jak wzrost PKB. Także likwidacja tej wymienianej przez szanownego Pana "dziury VAT" byłaby zadaniem na dziesięciolecia. A wydatki na emerytury, szkoły, szpitale trzeba ponosić już.
 • @programista 13:22:43
  "Zapomina szanowny Pan o tym, jak różne od dzisiejszych były warunki ekonomiczne"

  Dlatego obok wprowadzenia "Ustawy Wilczka" proponuję dalsze kroki i je uzasadniam (likwidacja PIT, CIT, ZUS, KRUS) oraz proponuję lepsze, tańsze, efektywniejsze i prostsze rozwiązanie (globalne ustalenie świadczeń socjalnych oraz uproszczenie, ujednolicenie, uszczelnienie i być może z czasem obniżenie VAT)

  "Obecnie sytuacja jest wprost krańcowo przeciwna - sfera konsumpcyjna jest aż przesycona kapitałami a dla innych sfer kapitałowa bariera wejścia jest wysoka ze względu także na zagraniczną konkurencję. Istniejąca obecnie niewielka inflacja połączona z przepisami kodeksu pracy powoduje wysoki koszt siły roboczej."

  Wysoki koszt siły roboczej? A nie czasem przez ZUS i PIT? Widzi Pan jak się wszystko zaczyna ładnie składać?

  Sfera konsumpcyjna jest przesycona kapitałami? - to ile milionów mieszkań brakuje w Polsce? Jaki jest średni wiek samochodu? Modalna wypłata to ok 500 "ojro" - o jakim przesyceniu mówimy? Wirtualnym? Proszę o wyjaśnienie/doprecyzowanie/przyznanie się do błędu w postrzeganiu rzeczywistości.

  Wysoka bariera kapitałowa na wejściu? Więc lepiej nie wprowadzać "Ustawy Wilczka" i dokładać jeszcze barierę prawną? Pan tego nie widzi?

  "Do swojej kalkulacji wlicza także szanowny Pan oszczędności powstałe z likwidacji reform Buzka - czyli kosztów OFE. Ale te koszty...."

  NIEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  "Reformy" Buzka obok wprowadzenia OFE (pogłębienie i dalsze skomplikowanie anty-popytowego systemu "składek") to także "reforma" służby zdrowia (wprowadzenie kas i dalsze utrzymanie i znów skomplikowanie anty-popytowego systemu "składek") oraz "reforma" administracyjna. PO CO TE POWIATY???? (i ile kosztują...?) Broni się jedynie jakoś reforma edukacji czyli wprowadzenie gimnazjów, co pozwala lepiej oddzielić już właściwie wyrośniętą - zwłaszcza teraz - młodzież (klasy 7-8) od jeszcze dzieci (klasy 1-6) ale potrzebne byłoby dopracowanie programu kształcenia.

  Ma Pan kłopoty z pamięcią i zapomniał Pan o "wiekopomnych reformach" TW Karola czy jak? ;-))))))) Ciekawe na czyje zlecenie były te "reformy"...
  Nie wie Pan?
 • @programista 13:22:43
  "Likwidację "dziury w VAT" realizuje właśnie od roku Morawiecki - na razie efekt jest prawie zerowy,....."

  Yyyyyyyyyyyyy............. że co robi młody Kornela? Aaaa! Uszczelnia! No to wszystko jasne. Uszczelnia tak samo jak przedsiębiorców wspiera, popiera, ułatwia, usprawnia, nieba uchyla.... zwłaszcza niemieckich - vide Mercedes (proszę wbić w YT hasło "pis da niemcom" )

  A sam VAT - jak on to uszczelnia? Tu procencik, tam procencik a tu przepisik taki a tam inny, tak? I co? Ile mają teraz stron przepisy o VAT? To prawda, że ponad 2 tysiące? Dzięki takiemu "uszczelnianiu" z 2 tys. zrobią się 3, które też trzeba będzie "uszczelniać" Jak on chce to uszczelnić? To co on robi to grzebanie patykiem w gó...nie. Facet który tworzył przepisy o VAT specjalnie je komplikował a potem prowadził szkolenia jak to obejść. Powinien gnić w więzieniu, a dalej robi za eksperta.... Pan takich rzeczy nie wie a się wypisuje o młodym Kornela... co to ma być?

  Jedyna możliwość na uszczelnienie VAT to UJEDNOLICENIE. Np.

  "Wprowadza się podatek VAT w wysokości 17%. Anuluje się wszystkie poprzednie przepisy dotyczące podatku VAT"

  Zero luk, nagięć... tanio, szybko, efektywnie i.... szczelnie.

  Tyle byłoby w temacie VAT gdybym nie miał pytania osobistego. Czy Pan może przypadkiem nie wspiera młodego Morawieckiego w tym "uszczelnianiu" ;-))))))))))) To oczywiście żart, tytułem rozładowania atmosfery. Ale nie zdziwiłbym się gdyby coś było na rzeczy ;-)
 • @programista 13:22:43
  "Także likwidacja tej wymienianej przez szanownego Pana "dziury VAT" byłaby zadaniem na dziesięciolecia. A wydatki na emerytury, szkoły, szpitale trzeba ponosić już."

  Trzeba być skończonym debilem, żeby przez dziesięciolecia napisać 2 zdania jakie przedstawiłem w poprzednim komencie.
 • @programista 13:22:43
  "A wydatki na emerytury, szkoły, szpitale trzeba ponosić już."

  Aj waj! Aj waj! Aj waj! Aj waj! Aj waj! - zakrzyknął z przerażeniem Icek - "reformator" biegając z po izbie i machając rękami....

  A ile do kuźwy nędzy będzie kosztować wprowadzenie:

  - "Ustawy Wilczka"
  - zlikwidowanie powiatow
  - napisanie dwóch zdań o uszczelnieniu VAT
  - wprowadzenie suwerenności monetarnej

  ?????????????????

  Kuźwa, przecież to tylko koszt papieru...

  Panie Programista, Pan nie bądź Icek-"reformator" ;-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej