Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
92 posty 657 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Katolickie katharsis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozpoczęty właśnie synod w Watykanie może doprowadzić do wielkiego załamania kościoła katolickiego na świecie.

Wiadomo nie od dziś, że w chwilach zwątpienia, chwilach wielkiego cierpienia i próby, silna idea jednocząca jakąś grupę, pozwala wytrwać i pokonać wielkie trudności. Chociaż idee KK już dawno pozostawiłem za sobą, to jednak nauka Jezusa, tak jak ją rozumiem, jest dla mnie wyjątkowo cennym nabytkiem ludzkości. Część tej nauki przebija się przez skostniałe struktury Watykanu i jego zakłamanej nauki. Może dlatego, pomimo usilnych starań hierarchów kościoła przez stulecia aby wiernych odwodzić od radości i pełni życia, zgromadzenie wiernych pozostaje w nikłym świetle dawnej chwały. Jednak plan był zupełnie inny. Teraz widać jak się rozwija jego ostatni rozdział. W przeszłości Watykan trzymał wiernych w pętach poczucia winy i strachu przed kara bożą, polewając to wszystko chorym podejściem do seksu. W rezultacie wierni kk, nie posiadają żadnej opoki, fundamentu na którym mogliby oprzec swoje życie, poza organizacją watykańską i zupełnie z sufitu wziętymi dogmatami wiary. Oczywiście wspomniany wcześniej duch Nauczyciela pozostaje żywy, ale tak jakby wbrew intencjom spadkobierców Szawła.

Zauważamy zbliżające się ku sobie ramiona wielkiej zawieruchy. Beczka prochu w Syrii, najazd dzikusów na Europę, balansującą nad klifem gospodarkę światową, nieuniknioną konfrontację pomiędzy mistrzem (usa) a chalengerem (chiny). To wszystko wskazuje na bliską wojnę o światowym zasięgu - zresztą dobrze wpisującą się w plany depopulacji świata. Widziane z tej perspektywy zgromadzenie wiernych kk, mogłoby osłabić powszechne dążenie do samodepopulacji z racji pozostawania u tradycyjnych, a więc zdrowych wartości. Dlatego przypuszczam, że Watykan przygotowuje dla swoich owieczek bardzo bolesną niespodziankę. Puszczane przy różnych okazjach wypowiedzi papieża wskazujące na dążenia do mocnego zmiękczenia doktryny, były tylko przygotowaniem do otwartego postawienia przed wiernymi dobrej nowiny: "od tej pory wszystko wolno, piekła nie ma". W zasadzie w pełni zgadzam się z taką tezą, ale dla rzeszy wiernych będzie to oznaczało usunięcie spod stóp jedynej pewnej bazy jaką do tej pory mieli. Żeby sprawy nie umknęły uwadze tym mniej bystrym, w łonie kk prawdopodobnie dojdzie do rozłamu (zchizmy) i obie strony będą udowadniać drugiej stronie zakłamanie - nic nie zostanie oszczędzone, wszystkie grzechy tej organizacji wypłyną jak z zatkanej ubikacji. Wszystko, co głosił wcześniej kk okaże się banalnym oszustwem. Zwykły człowiek, pozbawiony wszystkiego co miał, postawiony wobec żywiołu wojny, stanie się bezwolną kukłą czyniącą co tylko lęk albo lokalny władca mu każe. Okropna perspektywa.

O obradującym właśnie synodzie warto przeczytać tutaj: tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/10/06/o-zblizajacej-sie-schizmie-w-kosciele-katolickim-coraz-glosniej-watykanista-xavier-rynne-potwierdza-grozbe-schizmy-i-demaskuje-wielka-manipulacje-proceduralna-podczas-synodu/

KOMENTARZE

 • Ty się nie bój...
  o Kościół Katolicki (nota bena mógłbyś chociaż przez grzeczność pisać z skrót z wielkich liter), schizma pisze się przez "s" na początku nie "z"...

  ...ale, jeśli piszesz, że nauka Jezusa jest dla ciebie ..cytuję "tak jak ją rozumiem, jest dla mnie wyjątkowo cennym nabytkiem ludzkości" ..bo sam nie wiem, czy cenna dla ciebie stricte, czy też dla ludzkości, ale nieważne...uważam, że ten, który stoi z daleka od Kościoła Katolickiego nie powinien krytykować, bo...stoi właśnie z boku...

  ..pomimo, że twoi ziomale (wolnomyśliciele) próbują rozwalić Watykan, a generalnie rozwalić to co jeszcze tam jest dobrego, to wiedz, że "bramy piekielne go nie przemogą"...ja teraz po ujawnieniu pedałka Charamasy jednak patrzę z radością w przyszłość, bo w końcu robactwo wypełznie i wszyscy zobaczą kto jest prawdziwym wrogiem KK...

  psy szczekają, karawana idzie dalej...myślę o katolickiej karawanie :)))
 • @trybeus 22:34:54
  ---im szybciej szczeznie SYNAGOGA SZATANA, tym szybciej Polska / LECHIA odzyska wolność !. Myślę ,że to jest troską Autora.

  Ps .KLASYKA !! żydoski myk ! -A U WAS MURZYNÓW BIJĄ / s,z/.
 • @trybeus 22:34:54
  Pan widzisz krytykę i atak w moich słowach, a nie widzisz troski o ludzi. Nie widzisz konieczności przygotowania się do tego co nieuchronne.
  Stoję z boku kk, to fakt, ale jego wierni żyją obok mnie - obchodzi mnie ich los i dlatego piszę - abyście mieli szerszą perspektywę i nie utonęli w chaosie.

  A co do nauki Mistrza - wolę studiować jego słowa ze stron apokryfów niż z kanonu. Choć i w kanonie pobrzmiewa prawdziwa wielkość - powtarzana wielokrotnie przez pokolenia powoli wymywa osad i wychodzi na powierzchnię świadomości.
 • autor
  No rzeczywiście jest pan "wolnomyślicielem", bo gdyby Pan szybciej myślał to wcześniej już by było zbliżenie stanowisk;-)))

  PS. Żeby tak jeszcze trybeus zaczął myśleć. Nawet powoli... na po czętek.
 • @ninanonimowa 22:45:46
  oczywiście, Synagoga Szatana musi sczeznąć, aby Nowy Izrael , czyli Kościół Katolicki odżył...nie ze mną te numery Nina:))..przyjdzie czas...już nadchodzi, że wasze knowania aby zniszczyć KK wyjdą na światło dzienne...i nic wam nie pomoże obłapiane dębów i moczenie rzyci w jeziorach przy blasku nawet krwawego księżyca...ewentualnie zostaniecie na tej ziemi jako nawóz dla tych dębów, ale na własne życzenie :))..no cóż, takie życie :))
 • @Krzysztof Szotowicz 22:55:49
  //Pan widzisz krytykę i atak w moich słowach, a nie widzisz troski o ludzi. Nie widzisz konieczności przygotowania się do tego co nieuchronne.//

  a co jest nieuchronne ??? w oczach wolnomyśliciela ??? Pewnie śmierć łaskawa, a troskę o ludzi zostawmy tym , którzy faktycznie się o nich troszczą...wonomyśliciele mają swoją filozofię jesli chodzi o "troskę o ludzi" nieprawdaż?

  co do nauki Mistrza ? łapię w mig...w komentarzach nie przejdzie słowo Jezus mój Mistrz:))
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:58:04
  ważne, ze Krzysztof Wojtas myśli szybko :)))))to tak jak z seksem, jeden woli "przelecieć", a inny się delektuje...nie próbujcie mnie obaj zakrzyczeć panowie...ja wiem na czym stoję...
 • @
  "Puszczane przy różnych okazjach wypowiedzi papieża wskazujące na dążenia do mocnego zmiękczenia doktryny, były tylko przygotowaniem do otwartego postawienia przed wiernymi dobrej nowiny: "od tej pory wszystko wolno, piekła nie ma". W zasadzie w pełni zgadzam się z taką tezą, ale dla rzeszy wiernych będzie to oznaczało usunięcie spod stóp jedynej pewnej bazy jaką do tej pory mieli."

  A jakie to "wypowiedzi"?
  To jak? że "piekła nie ma"? no to się zdziwisz... bardzo nawet....
  I nie martw się o nas, u nas wszystko ok :))))
 • @trybeus 23:07:06
  Koguty robią to, jak wszyscy wiedzą, szybko - pewnie dlatego, że nie myślą.
 • @trybeus 22:58:18
  ---Polacy nie gęsi -swoich BOGÓW i święte miejsca MAJĄ !!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=N6XOjHakSB0
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:16:36
  taaaa..:))...a czy pan Wojtas, jak mu żona zaproponuje akt małżeński to się zastanawia i wolno myśli, czy aby jest mu to na rękę, czy szybko działa, żeby czasem żona się nie rozmysliła ...hę ?:))

  ..jeśli nie, to chyba można to nazwać skapcanieniem, a nie wolnomyślicielstwem...
 • @ninanonimowa 23:19:26
  a kto je poświęcił ? Bo przecież ktoś musiał co nie ? Pytam, bo chcę wiedzieć...kto poświęcił te miejsca słowian ? Czy ci co święcili, to byli tylko ludzie ? Czy faktycznie ktoś zstąpił na ziemię i poświęcił te święte miejsca słowian ? Ufoludki, Jaszczury z Oriona, diabeł Rokita ? Kto jest odpowiedzialny za święcenie tych miejsc, ze ty nazywasz te miejsca świętymi ...hę?
 • @trybeus 23:26:11
  Oj tam, oj tam - toż w takich sprawach trzeba zdać się na intuicję kobiety, a nie tak z biegu...
 • Autor
  || W rezultacie wierni kk, nie posiadają żadnej opoki, fundamentu na którym mogliby oprzeć swoje życie, poza organizacją watykańską i zupełnie z sufitu wziętymi dogmatami wiary. ||

  Stało się dokładnie tak, jak przepowiadał Paweł:
  "Przyjdzie bowiem czas, kiedy to wielu nie zechce już słuchać zdrowej nauki; pójdą za własnymi pożądaniami, gromadząc zresztą wokół siebie nauczycieli, którzy będą im mówić tylko to, czego sami zechcą słuchać. (4) Przestaną liczyć się z prawdą, odwrócą się od niej i pójdą za nieprawdopodobnymi baśniami." (2Tym 4:3,4 BW-P)
 • @trybeus 23:32:20
  Dlaczego miejsce jest święte, bo ktoś (człowiek) o tym zadecydował?

  Dawni mieszkańcy tych ziem, mieli wrażliwość, (zaduszoną późniejszym praniem mózgu) która pozwalała czuć świętość (z) Natury. Potrafili rozmawiać z przyrodą, żyć z nią w harmonii i wiedzieli, gdzie natura stworzyła naturalne sanktuaria w których istniały specjalne warunki do kontaktu ze światem duchowym. To właśnie takie miejsca zostały później zaanektowane przez kk na lokalizację kościołów i klasztorów. Jednak zostały zaanektowane nie z uwagi na świętość miejsca, ale dla zabicia starych wierzeń - tak więc w kamieniu węgielnym kościołów nie ma miłości, ale agresja i nienawiść.

  Słabość doktryny katolickiej wyraża się m.in. w braku wrażliwości, wchodzeniu z butami w miejsca święte, w pysze wobec przyrody i innych kultur.
 • @via vitae 09:30:48
  "Przyjdzie bowiem czas, kiedy to wielu nie zechce już słuchać zdrowej nauki; pójdą za własnymi pożądaniami, gromadząc zresztą wokół siebie nauczycieli, którzy będą im mówić tylko to, czego sami zechcą słuchać. (4) Przestaną liczyć się z prawdą, odwrócą się od niej i pójdą za nieprawdopodobnymi baśniami."

  A może jednak:
  Jest teraz czas, gdy wielu (naprawdę wielu) CHCE słuchać zdrowej nauki, bo przyszedł czas, kiedy to jest głoszona chora nauka.

  Ale to, co zacytowałeś, to też prawda. Trzeba tylko na to spojrzeć z innej strony.


  pozdrawiam
 • @lukucjusz 12:40:47
  Plon "chorej nauki"?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Ks-Kijowski-byly-rzecznik-SDM-odchodzi-ze-zgromadzenia-Salezjanow-Bedzie-mial-dziecko,wid,17894735,wiadomosc.html?ticaid=115b82&_ticrsn=3
 • @reflexión 18:21:32
  No tak, ale to żadna nowość "w temacie".
  I gdyby tylko takie były objawy choroby, było by cudownie.
  Przecież dziecko jest są cudem.

  Choroba jest bardzo zaawansowana i nieuleczalna.
  Jest nowotworem, który rozprzestrzenił się po organizmie.
  Jest w najważniejszych jego miejscach.
  Może raczej jest formą "obcego", solitera.
  Żyje, pasożytuje, doprowadza organizm do wyniszczenia i umiera razem z nim.
  Nawet w tej naszej rzeczywistej biologii pasożyty potrafią manipulować żywicielem.

  Teraz tylko pozostaje ocena: ile lat życia ma jeszcze pacjent.
  próby radykalnego leczenia grożą "opcją goliata".
 • @lukucjusz 18:38:58
  ''''''I gdyby tylko takie były objawy choroby, było by cudownie.
  Przecież dziecko jest są cudem.'''''''

  Niekiedy w chorobie pomaga zdrowa dieta lub choćby wystrzeganie się trucizn/używek

  Myślę tu o celibacie.
 • @reflexión 19:00:24
  zgadzam się, zwłaszcza z koniecznością zdrowej diety.
  a niewielka ilość używek może pomóc w zachowaniu celibatu.
  :)

  pozdrawiam
 • @Krzysztof Szotowicz 10:36:19
  słabo to argumentujesz kolego...konkretnie napisz na jakiej podstawie miejsce może być uznane za święte...?
  ciekawi mnie też gdzie i na jakiej podstawie natura stworzyła naturalne sanktuaria...:)) oczywiście chciałbym znać te "specjalne warunki do kontaktu ze światem duchowym"...argumentuj, ale bez ataków na KK, jeśli potrafisz zaargumentować nie odnosząc się co trzecie zdanie do ataków na KK, to może zacznę cię traktować poważnie :)))...jest nadzieja :))
 • @trybeus 20:52:29
  Każdy rozsądny oglądając rozdzierające serca zdjęcia niedoli imigrantów (zwłaszcza kobiet z dziećmi), wie, że za tą ckliwą retoryką czai się całkiem nieładna rzeczywistość.

  Tak samo ja, zapytany o istotę sacrum, połaskotany nadzieją na dialog, podejrzewam, że za pozorami przyjaznego otwarcia, czeka brzydka intencja. Dlatego mówię: wypchaj się Pan.
 • @ Autor
  Niech Pan nie traci nadziei i nie boi sie tak bardzo - bo zanim sie poprawi, sytuacja musi sie pogorszyc. Rozpad Kosciola trwa od wiekow - zostal przepowiedziany i jest spodziewany. Rozpad Kosciola - jesli ten jest czesciowo przezarty i splugawiony - moze przyniesc jego odbudowe i pozytywne skutki. Ale zeby cos odbudowac, nalezy najpierw to zburzyc.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:58:04
  "uważam, że ten, który stoi z daleka od Kościoła Katolickiego nie powinien krytykować, bo...stoi właśnie z boku..."

  Idac tym tokiem rozumowania:
  Po wyjsciu z kina, prawo do krytyki obejzanego wlasnie filmu, maja tylko aktorzy i rezyser.
 • @Vandal 16:21:30
  ;]
  Tylko papa sie zmienia. Obecnie w sluzbie Franciszka

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej