Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
92 posty 657 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Broń Boże z Rosją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co sądzić o apologetach Rosji?

Kiedy czytam, lub słyszę wierno-poddańcze deklaracje polskich oficjeli o dozgonnej współpracy i przyjaźni z amerykańskim państwem, przyznaje że robi mi sie niedobrze. Jednak oprócz gastrycznego dyskomfortu, nic się nie dzieje. Mam jasność, że te deklaracje wynikają z niskich, prywatnych pobudek  i zwyczajnie wiem, czego mogę się po takiej szui spodziewać. Osobiście najchętniej widziałbym taką osobę przed trybunałem oskarżoną o zdradę interesów Państwa Polskiego.

Jednak kiedy czytam deklaracje w podobnym stylu, tylko skierowane w kierunku Kremla, to też jest mi niedobrze, ale jednocześnie mam dylemat poznawczy: durak ili sukinsyn?

Toż na takie lizanie ruskiej d... jakie się tutaj uprawia, nasi przodkowie w grobach się przewracają. Może ci, którzy wypisują peany ku czci kraju na wschodzie mylą naród z władzą? Mieszkałem kilka miesięcy, (co prawda z Białorusinami ale to też wschodni człowiek) z tymi ludźmi w w jednym domu w Irlandii i złego złowa nie dam na nich powiedzieć - takiej domowej atmosfery ze świecą szukać na całym świecie! Ale Ruski naród to jedno, a Sowiecka władza to zupełnie inne drugie. Nie wiem jakich argumentów użyć, jak ciężką pałą walnąć w zakuty łeb, aby zrozumiał, że Kreml nie kocha Słowian. Te wszyskie zabiegi o promocję dawnych, słowiańskich zwyczajów, które władza ichnia czyni, to tylko po to aby Ruski człowiek bez wahania nacisnął spust karabinu albo guzik atomówki, kiedy nadejdzie właściwy czas. Ponieważ druga strona robi coś akurat na odwrót (demonizując Rosję), skutek jest jasny do przewidzenia: "Was Polaków (Słowian) nie będzie"

Nasz ratunek, o ile jeszcze istnieje jakakolwiek szansa, to szukanie sojuszy i braci wśród innych, ciemiężonych narodów Europy Środkowej. Przedwczoraj jeździłem trochę po Czechach. Tam to widać gołym okiem, jak bardzo zachód wycisnął soki z tego państwa. My wszyscy, od Bałtyku, po Morze Czarne i Adriatyk, mamy wspólny cel - zrzucić jarzmo wyzysku i prawdopodobnie jedyną szansę aby jednocząc się, pogrzebac plany globalistów o wojnie światowej.

 

KOMENTARZE

 • Całkowita zgoda.
  Powinniśmy mieć oczy dookoła głowy i bacznie obserwować co się dzieje na wschodzie i zachodzie (tym bliższym i tym dalszym).

  Dodałbym jednak, że największych wrogów/szkodników to my mamy w domu - potomkowie żydokomuny, która przysłał nam kiedyś Stalin, teraz uaktywnili sie miłośnicy Bandery i ukronazistów. A najgorsi są ich płatni pomocnicy spośród Polaków.
 • Polecam
  przeczytanie książki Sołżenicyna pt 200 lat razem.
  Dowie się pan jakiej narodowości byli bolszewicy bo jak powszechnie wiadomo nazistami byli Polacy.
 • Broń Boze z Rosją?
  A to ciekawe.Rosja to ostatni bastion chrześcijaństwa w Europie a Ty chcesz zeby Bóg bronił cię przed chrześcijaństwem.Alternatywą jest dalsze trwanie w słowińskim niewolnictwie bo przeciez w kulturze zachodniej Polska na granicy z niedzwiedziem leźy i niewiele ma wspólnego z Zachodem.Wziąść z Polski oprócz robotnego niewolnika, nie ma juz niczego.Zachód juz ostatnie robi-genderyzm i islam w tej bratniej Polsce wprowadza i wprowadzi.
 • @prese 19:16:17
  Z zachodu juz nic dobrego wyjsc nie moze bo staczaja sie po rowni pochylej a z Rosji jeszcze jest nadzieja, ze moze cos dobrego wyjsc.Odradzanie sie wiary jest takim dobrym znakiem.
 • @
  W "1984" o ile dobrze pamiętam byłe trzy mocarstwa i zawsze któreś musiało byc wrogiem , a któreś sojusznikiem. Było to potrzebne do utrzymywania kontroli nad społeczeństwem - poczucie zewnętrznego zagrożenia.
  Byc może jestem skrajnie naiwny, albo głupi, ale czy nie da się prowadzic polityki zagranicznej bez wyróżniania kogokolwiek. Po prostu robic to co jest korzystne dla państwa, a to z kim, lub przeciw komu to już powinna kreować dana sytuacja.
 • Proste pytania dla tych którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.
  Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach?

  Kto doprowadził armie Polskę do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?

  Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?
  Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?

  Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?

  Ktoś może dać przykład kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?

  A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?
  Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?

  A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?

  Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?

  Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy ze względu na dwa żółwie przechadzając się od sadzawki do sadzawki?

  Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?

  Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?

  Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?

  Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?

  Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny - euro?

  Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?

  Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski?

  Pytań można mnożyć, bagaż historyczny stosunków Polsko-Rosyjskich jest ciężki jak cholera - ale każdy powinien zrozumieć najważniejsze jest to - co LEŻY w INTERESIE POLSKI a CO NIE!"
 • Broń Boże z Rosją Co sądzić o apologetach Rosji?
  A kogo macie Panowie na myśli ?
  Ale tak konkretnie po nazwisku, organizacyjnie .
  Łatwiej będzie o odpowiedź...

  Bo mistycznie to Bóg ma same problemy z litaniami z terytorium Polski:
  Broń nas od Niemców,
  Broń nas od Żydów,
  Broń nas od Anglosasów
  Broń nas od Cyganów
  Broń nas od Polskości definiowanej przez K.Wojtasa - takie głosy już czytałem na Neonie

  Może od kogo ma nas Bóg nie bronić???
 • @Kazek 19:02:12
  ŻYDOWSKIE OBLICZE KOMUNIZMU

  "Instrumentem żydowskiej dominacji w świecie są pieniądze i prasa, a komunizm jest narzędziem międzynarodowego kapitalizmu żydowskiego, wykorzystywanego do pokonania, a w następstwie rządzenia innymi narodami"

  Onesimo Redondo (hiszpański reformator i polityk XX w. zabity z rąk komunistów - w zamachu)


  komunizmu nie wymyślił rosyjski chłop lub robotnik w fabryce To dwaj żydzi Marks i Engels wykombinowali jak żydzi maja przejąć władze na całym świecie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Marks

  rewolucja bolszewicka w rosji była wywołana przez zydów. to oni za pomocą zmanipulowanych mas obalili cara i zapoczątkowali w europie komunizm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trocki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakow_Swierd%C5%82ow

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Uricki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Rade

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamieniew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Zinowjew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gienrich_Jagoda
 • @kserkses 20:17:42
  Brawo.
 • @
  Mimo nietrafnego i ogólnie mylnego tytułu (pachnie niezdrową rusofobią) zgadzam się jednak z treścią postu. Czy "lizodup" USraelski czy Rosyjski, żaden z nich nie przedstawia interesów Polski. Silna i neutralna Polska nigdy nie zaistnieje pod butem obcego mocarstwa. Jest to niezgodne z "ich" racją stanu. Interesem ludzi rządzących mocarstwami jest podporządkowanie Polski jako wasala na przedpolu i chłopczyka na posyłki.
 • @Stara Baba 21:12:52
  Racja, antypolonizm jest antypolonizmem, nie ważne czy dany osobnik gloryfikuje USA, Niemcy, Wielką Brytanię, Rosję czy Izrael, każdy kto nienawidzi Polski i Polaków jest zły i trzeba go zniszczyć.

  @kserkses: autor nie sugeruje, aby wogóle z Rosją się nie zadawać. Ale ma rację w tym że w historii o wiele lepiej układała nam się współpraca z Węgrami, Rumunami czy innymi narodami Europy Środkowej niż z Rosją. Europa Środkowa to jest nasze miejsce, nie żaden zachód, czy wschód. Nie zapominajmy że to z "wyzwoleńczą armią czerwoną" na Polskę przyszła brutalna żydowska okupacja. A Putin chwali się tym, że armia czerwona "wyzwoliła" Polskę i Europę od nazizmu (jednocześnie narzucając żydowską supremację). Ale już lepiej współpracować z Rosją niż z anglosasami, tu nie ma ŻADNYCH wątpliwości.
 • Bzdury pisać każdy może
  Co jakiś czas dzieli się Pan swoimi przemyśleniami n/t sojuszy - są to jednak przemyślenia całkowicie pozbawione politycznych realiów i pozbawione racjonalnej analizy (obawiam się, że także i politycznej wiedzy).
  Po pierwsze:
  w realizacji polityki w doborze sojuszy nie wolno ulegać emocjom,

  po drugie:
  należy prawidłowo oceniać możliwości polityczne (gospodarcze, militarne) ewentualnych sojuszników,

  po trzecie:
  należy także prawidłowo oceniać sytuację polityczną ewentualnych sojuszników (na ile dane państwo jest w stanie samodzielnie realizować własne cele polityczne),

  po czwarte:
  należy szukać sojusznika, który ma tych samych wrogów i dysponuje potencjałem umożliwiającym skuteczną obronę własnych interesów,

  po piąte:
  należy prawidłowo ocenić, czy ewentualny sojusz z państwem (lub państwami) umożliwi realizację politycznych celów własnego państwa.

  Można wymienić jeszcze wiele istotnych warunków. Nie mniej już tych kilka podstawowych wskazuje jednoznacznie, że sugerowana przez Pana idea "od morza do morza" ale bez Rosji, nie daje żadnych szans na odzyskanie nawet częściowej suwerenności.
  Zresztą najlepszym przykładem potwierdzającym moją opinię jest fakt, że Niemcy i Francja (państwa o znacznie lepszej kondycji politycznej od Polski i pozostałych państw tzw. Międzymorza) nie są w stanie stworzyć przeciwwagi dla USA.
  Czy to się Panu podoba, czy nie, jest faktem bezspornym, który rozumie wielu polityków zachodniej Europy, że jedyną szansą na wyzwolenie się Europy spod okupacji USA jest ściślejsze powiązanie właśnie z Rosją.

  Polityka, to nie jest zabawa w wydaje mi się, podoba mi się, lubię, nie lubię, czy mam takie odczucia. Polityka to bardzo racjonalna dziedzina wiedzy posiłkująca się informacja z bardzo wielu pozostałych dziedzin nauki i gospodarki.
 • @Rzeczpospolita 21:30:43
  Panie Dariuszu,
  Po pierwsze w realizacji polityki nie wolno ulegać emocjom.
  Pytanie kto tu ulega emocjom, a kto zachowuje trzeźwy pogląd na sytuację? Proszę mi powiedzieć, na jakich to racjonalnych przesłankach opiera Pan własne przekonanie o łagodnym, humanistycznym charakterze polityki imperialnej Rosji? Czy potwierdza to historia? Czy osobowości ludzi u władzy w Rosji za tym świadczą? Czy myśli Pan, że ścisły romans władzy na Kremlu z międzynarodowym żydostwem to tylko listek figowy?

  Po drugie, należy prawidłowo oceniać możliwości polityczne (gospodarcze, polityczne) ewentualnych sojuszników.
  Przyznaję, że ten postulat można interpretować bardzo szeroko, ale chyba przyzna Pan, że sojusze najlepiej zawiązuje się (znowu te przykłady z historii) z w miarę równorzędnym partnerem, znajdującym sie w podobnej sytuacji geopolitycznej. Wynika to z prostego faktu, że sojusze zawiązuje się w sytuacji zagrożenia, a znacznie silniejszy koalicjant naturalnie dominuje i narzuca swoja optykę interesów w takim aliansie. Tym samym sojusz z silniejszym zwykle obraca się przeciwko słabszemu państwu. Tyle razy historia potwierdzała taki mechanizm, że to już zaczyna być banalne. Każde myślenie że Rosjanie są inni, sa słowiańscy, jest myśleniem życzeniowym - patrz punt pierwszy.

  Po trzecie należy także prawidłowo oceniać sytuację polityczną ewentualnych sojuszników (na ile dane państwo jest w stanie samodzielnie realizować własne cele polityczne),
  Uważam, że sprawy w Polsce już są przegrane, ale jeżeli zdarzyłby się cud (a te przecież od wielkiego dzwonu zdarzają się w kraju nad Wisłą), to wówczas należy realnie dostrzec inicjująca siłę dla pozostałych, tkwiących w okowach śmiertelnego wyzysku innych krajów naszego regionu w postaci aliansu Polski i Węgier, które wspólnie, jasno i mocno określają jaka polityka SŁUŻY INTERESOM obywateli. Juz widzę ten popłoch w oczach oligarchów środkowoeuropejskich na takie dictum.
  Jeden odszczepieniec juz jest - Węgry. Póki co sa osamotnione w tej roli i niewiele mogą, ale pojawienie sie drugiego kraju w tym kręgu, takiego jak Polska, mocno zachwiałaby tą quasi równowagą dojenia i wyzysku.

  Zresztą nie mam zamiaru odpowiadać na pozostałe postulaty. Wystarczy że napiszę od siebie. Moje dość jednoznacznie negatywne stanowisko wobec władz na Kremlu wynika z przekonania, że władza sowiecka (a właściwie żydowska) nigdy nie oddała sterów rządu Rosją. Uważam, że doskonale współgrają z Waszyngtonem, tworząc dramat, który ma skłonić ludzi na ziemi aby skoczyli sobie do gardeł. Do elementu dramaturgii, należy wydojenie krajów słowiańskich i późniejsze rzucenie ich przeciwko sobie. JEDNAK, jeżeli część aktorów dramatu - czyli kraje Europy Środkowej , porzucą swoje role, wówczas cały plan może spalić na panewce. Wówczas misternie reżyserowane emocje uderzą w próżnię i nie skłonią nikogo do zabijania bliźniego.
  Takie mam naiwne marzenie.
 • @kserkses 20:17:42
  Kserkses, te pytania, które zacytowałeś, są owszem pomocne w zwróceniu uwagi na agresywną politykę usa u kogoś , kto zwykle czyta G.W..
  Myślę że tutaj rozmawiamy o sprawach trochę bardziej złożonych i nieoczywistych.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:22:44
  Ob Białorusinów, od Węgrów, od Czechów i Słowaków, Bułgarów, Rumunów, Jugosłowian. Na początek wystarczy.
 • @Krzysztof Szotowicz 22:29:50
  Nie tylko Pana problem tkwi w tym, że we wszystkim podpieracie się historią. Owszem, historia jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest przyszłość, a tej w Polsce nie ma komu budować. Nikt nie ma pomysłu na nic. Fakt, niektórzy gadają o sojuszach, ale kto z Polską chce zawiązywać sojusze? Czy Polska zabiega o sojusz z Bangladeszem? No właśnie, a Polska to taki europejski Bangladesz, więc po co komu taki partner? Co Polska ma do zaoferowania komukolwiek, no co?
  Do niedawna miała jabłka, które Ruscy kupowali, a dzisiaj?
  Należy realnie patrzeć na możliwości Polski, a te są żadne.
  Polska jest pośmiewiskiem w Europie, a najgorsze jest to, że sami Polacy się obruszają, kiedy ktoś im wytknie, że gówno w Europie znaczą i że od ćwierćwiecza wybierają tych samych idiotów.
  USA kombinują, ażeby w Europie wybuchła wojna i wybuchnie prędzej, czy później. Teatrem jej działań nie będą Niemcy, Francja, Szwajcaria, czy Rosja. Jako poligon zostanie wykorzystana między innymi Polska i w tym należy upatrywać największego zagrożenia.
  Teraz nie ma już znaczenia jaką postawę Polska przyjmie wobec Rosji i piszę tu o Rosji dlatego, że Polska wypracowała sobie status wroga Rosji nr 1 i po co tu głodne kawałki, że Rosja nienawidzi Słowian.
  Autor sądzi, że Niemcy są naszym sojusznikiem? USA? Może Francja, albo UK? A może Izrael?
  My nie mamy żadnych sojuszników, a wrogów dorabiamy sobie sami i to nie byle jakich. szkoda, ze tylko w tym jesteśmy dobrzy.
  Polecam realnie oceniać teraźniejszość, a mniej patrzeć na historię, bo ta nasza to przeważnie martyrologia, a czasy jagiellońskie już nie wrócą. Nigdy nie wrócą!!!
 • @Jinks 23:21:37
  Niestety, niesposob nie podzielic trzezwej i niedpartej argumentacji Panskiej.Taka jest smutna prawda.
 • @Rzeczpospolita 21:30:43
  Też uważam, że tzw Międzymorze bez Rosji, to utopia.
  Najlepszym dowodem na to, niech będzie fakt 50 lat życia w pokoju w czasach takiego mniej więcej miedzymorza, zwanego wtedy RWPG/Układ Warszawski.
  Mieliśmy szansę na utrzymanie swojego potencjału gospodarczego (tak jak do tej pory jest to własnie na Białorusi), gdy Rosja oferowała byłym krajom RWPG wejście do Wspólnoty Niepodległych Państw. Czyli takiej unii narodów, jaką mamili nas piewcy wejścia Polski do UE.
 • ROSJA JEDYNY GWARANT NASZYCH GRANIC !
  ROSJA TO JEDYNY GWARANT NASZYCH GRANIC !
  !
  TRWAŁE PRZYJAZNE STOSUNKI Z ROSJĄ TO GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA POLSKI !
  !
  SŁOWIANIE ! RAZEM BĘDZIEMY SILNI !i żydostwo to wie i dlatego knują by nas rodzielc !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska wolna od żydo-NATO wolan od okupacji żydo-syjonistycznej
  !
  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ,PRZYJAZNA SĄSIADOM
  !
  !
  Uwaga ! wystrzegajmy sie warcholstwa żydowskiego !!!!
 • @Jinks 23:21:37
  Skoro jest obecnie tak fatalnie, to co polecasz, abyśmy zrobili. Bo z tego co piszesz wychodzi na to, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia.
 • @Sukarno 08:31:53
  Właśnie, jesteśmy w sytuacji bez wyjścia i nic nie można zrobić. Rozmieszczenie w Polsce usraelskiego, ciężkiego sprzętu bojowego, postawi kropkę nad "i". Żeby sytuacja uległa zmianie, to musiałoby się wydarzyć na arenie światowej coś, czego nikt nie przewidział. Może wojna USA z Chinami? To tylko przykład, ale byłoby to zjawisko o charakterze globalnym.
  Żydzi uczynili z Polski swoją własność i nic się temu nie zaradzi, a nikt przecież nie zorganizuje bojówek, które upomniałyby się o swoje.
  Nie mamy szans w konfrontacji z globalną francą.

  Pozdrawiam!
 • "Sytuacja bez wyjscia"
  Nie ma czegoś takiego w dzisiejszej sytuacji Polski. Polska jest kierowana w kierunku w którym decydują się kierować ludzie wybrani do rządzenia Polską. Robienie z Polski kraju o beznadziejnej politycznej sytuacji jest absurdem. Jak rodacy sobie ścielą tak też i sobie śpią! Nikt na Polskę przy odmiennej polityce by zbrojnie nie napadł. To cześć obywateli i to nie tylko "sławetna" żydowska życzy sobie takiego a nie innego politycznego kierunku Polski.
  Powtórzę jeszcze raz, "sytuacja bez wyjścia" to bzdura!
 • @Jinks 08:44:48
  Wojna USA z Chinami z całą pewnością uaktywni ten ciężki wojskowy sprzęt który do nas ma napłynąć. I podejrzewam że ten sprzęt po to właśnie do Polski przyjedzie, by to na Polskę poszło pierwsze uderzenie odwetowe w przypadku jakiegoś ataku rakietowego na Chiny z terytorium Polski. Rosja powiązana układem z Chinami, niestety będzie musiała uderzyć na nas, jak tylko coś od nas w tamtym kierunku wystartuje.
 • @Stara Baba 08:56:33
  Dla przykładu czy to co robi PO także jest spowodowane polską sytuacją bez wyjścia?
  "Rada regionalna śląskiej Platformy Obywatelskiej zgodziła się w poniedziałek wieczorem na zawarcie umowy koalicyjnej z Ruchem Autonomii Śląska (RAŚ). Analogiczną decyzję podjął późnym wieczorem zarząd Ruchu. "
  (Za postem z WP.)
 • @chrisdigger 09:09:27
  A jednak Maks ( a może Krzysiek ? ) chyba chcesz coś osiągnąć i to wbrew pozorom - chyba coś pozytywnego. Jeszcze trochę a staniesz się moim guru (nie mylić z wzorem do naśladowania ) ... a może juz jesteś? (chu nołs?)
  Odnosząc się do tego , co mówiła nana poszukiwanie człowieka, któremu chciałoby się wierzyć, nie wyklucza zdolności do samodzielnego myślenia. (ju noł łot aj min - mam nadzieję )
  Dzięki za link - zerknąłem, w wolnym czasie poczytam więcej.
 • @Jinks 23:21:37
  Witam serdecznie,

  Domyślam się że przez Pana słowa przemawia żal za utraconą dumą i honorem (o wielkości nie wspomnę) Rzeczypospolitej. Myślę że jesteśmy zgodni w ocenie obecnej sytuacji i pozycji Polski w Europie, a ewentualne pomyślne dla naszego kraju rozstrzygnięcia obaj traktujemy w charakterze cudu. Twierdzi Pan, że z Polską nikt nie chce zawiązywać żadnych sojuszy, bo nie mamy niczego do zaproponowania. Jak wspomniałem, w ostatnią sobotę trochę jeździłem po Czechach i widziałem ten kraj „od kuchni”. Wnioski z obserwacji skłaniają mnie do stwierdzenia że obok Polskiego Bangladeszu, leży drugi Bangladesz – czeski. Ci, którzy byli na Węgrzech mówią to samo o tym kraju. Bywalcy Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Słowenii, Bośni, Serbii, widzieli podobne obrazki. Trzeba pamiętać, że to wszystko, to są kraje zaludnione obywatelami o dość wysokich kwalifikacjach, wykształceniu, tylko troche zdemoralizowanych poprzednia epoką. Wynika z tego, że obywatele tych wszystkich krajów są świadomi swojego stanu i wiedzą komu mogą go zawdzięczać. Z drugiej strony, funkcjonująca władza w dalszym ciągu nie jest wszechwładna. W dalszym ciągu prowadzi się zmasowaną propagandę aby skłaniać ku określonym postawom. Póki co władza nie ogłasza że po prostu mamy ją słuchać, a więc w dalszym ciągu utrzymuje się na kruchym lodzie ludzkiej percepcji i braku woli oraz lęku. To wszystko prowadzi do wniosku, że wszystkie Bangladesze Środkowej Europy mają tylko siebie nawzajem aby postawić się potęgom z zachodu i wschodu. Drugi wniosek jest taki, że w sytuacji kiepskich nastrojów w naszym rejonie Europy, wystarczy iskra, aby do takiego zespolenia biedaków doszło.
 • @Jinks 08:44:48
  Kiedy przeczytałem pańskie: "wojna USA z Chinami", zaraz przypomniał mi się taki moment z HISTORII (!!!). Otóż, kiedy Chruszczow nie dogadał się z Gomółka w 1956 roku i Ruscy myśleli, że zaraz tutaj powstanie druga Jugosławia, postanowili bunt zgnieść w zarodku. Ruskie tanki wyjechały z koszar i gotowe były siła zaprowadzić tutaj wzorowy model socjalizmu w stylu NRD. Raczej na pewno by im się to udało i bylibyśmy w jeszcze czarniejszej d..pie niż byliśmy. Jednak o dziwo Chińczycy wstawili się za Polską i postawili Moskwie ultimatum. Dzięki temu Gomółka mógł co nieco z Chruszczowem utargować. Jak napisałem wcześniej, cuda w kraju nad Wisłą zdarzają się i to nawet dość regularnie.
 • @chrisdigger 15:15:27
  Kurcze, ja mam chyba w podświadomości jakiegoś zgryza na Gomułkę - pewnie to prze te jego długaśne przemówienia, które musiałem słuchać leżąc w kołysce ;)
 • @Krzysztof Szotowicz 13:31:01
  Gomułka miał swoje wady ale w porównaniu do polityków z Rządu Londyńskiego, nie mówiąc już o dzisiejszych rządach był inteligentny i przynajmniej próbował walczyć o swoje. Gomułka przynajmniej wymierzył sprawiedliwość najkrwawszym żydowskim mordercom. Nawet AK nie robiła tego, bo podobno jak mordercą Polaków okazał się żyd, to żołnierze AK nie mogli go rozwalić. Gomułka starał się o dobre stosunki Polski z krajami Trzeciego Świata, w tym z Indonezją. Warto wspomnieć że nie tylko z Rosją możemy mieć profity z handlu, ale też z Indonezją. Dlatego i nie tylko warto zacieśnić więzi z tym drugim krajem. W 1959 roku doszło do spotkania Sukarno z Gomułką. Kto wie, być może te kraje mogłyby zainicjować antysyjonistyczny sojusz? Nie zdziwiłbym się, gdyby londyńska (ogółem zachodnia) emigracja, która coraz bardziej była infiltrowana przez żydostwo, agitowałaby przeciwko temu sojuszowi. Ciekaw jestem jaką opinię na temat Indonezji i Sukarno miała emigracja polska. Gdyby Gomułka tylko nie prześladował Kościoła (choć robił to znacznie mniej niż Bierut)i wprowadził pewne swobody historyczne, np. nie fałszowano historii II RP to byłby świetnym przywódcą, być może największym w XX wieku. Był bliski zbudowania polskiego narodowego socjalizmu. Mógłby być kimś takim jak Sukarno, Chavez, Kadaffi, Assad.
 • @chrisdigger 15:09:52
  Może i nie ma , ale na pewno są tacy, co przez całe życie szukają czegoś , czego nie ma.
  Co do rozczarowań, to czas sprawił , że muszę stosować na nie antykoncepcję - taka biała tabletka co dzień z rana; na ogół pomaga.
  No i oczywiście Jezus Chrystus,....... Inka, Warszyc i inni, którzy sprawiają, że nabiera sensu robienie rzeczy , powszechnie uznanych, za pozbawione sensu.
  Pozdrawiam.
 • @Mariusz G. 16:40:23
  Pan Mariusz G.,

  muzyczka za komentarz

  https://youtu.be/KrQy0LTCkHw

  może pana zainteresuje

  https://youtu.be/O0OBmtjK-04

  jako uzupełnienie lektura obowiązkowa, warto zakupić

  http://rebelya.pl/post/5195/brygada-swietokrzyska-nsz-polska-arka-recenzja-

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej